Z sercem o arytmiach

O groźnych zaburzeniach rytmu serca, migotaniu przedsionku i udarze mózgu zrozumiale, przystępnie, z pełnym zrozumieniem dla pacjentów i ich bliskich. Komunikacja wąskiej specjalizacji kardiologicznej – elektrofizjologii i elektroterapii – jest nie lada wyzwaniem. Skomplikowane terminy medyczne i trudne w odbiorze choroby, o których nikt nie chce pamiętać, trzeba przekuć na język pozytywnego przekazu, przystępnej profilaktyki i mądrego wsparcia.

CEL


Budowanie świadomości zagrożeń związanych z niezdiagnozowanymi arytmiami, zwłaszcza w grupie dorosłych i seniorów. Kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród polskiego społeczeństwa, pozwalających zmniejszyć ryzyko zachorowania na schorzenia układu sercowo-naczyniowego, budowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i swoich bliskich.

DZIAŁANIE


Komunikacja najważniejszych zasad dotyczących profilaktyki arytmii i zdrowego stylu życia, rodzajów badań i terapii stosowanych w elektrofizjologii i elektroterapii poprzez kampanie świadomościowe, informacje prasowe, case studies, wywiady, posty facebookowe i spotkania dla pacjentów. Proaktywne pozycjonowanie ekspertów Sekcji Rytmu Serca PTK jako kluczowych specjalistów w dziedzinie elektrofizjologii i elektroterapii w Polsce i w Europie.

EFEKTY


Sekcja Rytmu Serca PTK jest stale obecna w mediach ogólnopolskich, popularnych i prozdrowotnych. Kampania „Zmierz Rodzicom puls – chroń bliskich przed darem!” odbiła się szerokim echem w mediach ogólnopolskich, regionalnych, tabloidowych oraz katolickich (m.in.: TVP3, Gazeta Wyborcza, FAKT, Wiara.pl)